Na návštěvě u Krakonoše

Naše virtuální zápolení nás v šestém dni zatáhne až do Krkonoš. Podíváme se na Medvědín. 

Chystám si XC , liju vodu do dégéčka a bez dlouhých cavyků se konektím na server. Jdu celkem brzy a tak prakticky ihned přijíždí nedočkavý vlekař. V rychlosti DÚ a už mně táhne. 

Míříme k mraku kde vidím pár borců a tak se vypínám a řadím se do kolotoče. Jenže jsem asi úplně mimo a tak jdu hned vedle pod mrak. Mimo jsem asi nebyl , ale při pohledu zpět vidím , že první mrak je na cucky takže proto to nic na váriu.

Nalítávám stoupání a začínám točit příliš brzy takže vzápětí vypadávám. Musím trochu víc proti větru. Protahuju zatáčku a je to lepší , i když né ideální. Nakonec se mi daří držet stoupání kolem dvou a půl metru. Točím co mně pustí základna a pak se rozhoduju , že očuchám situaci na trase. Letím pod mraky na trase zhruba 10km za páskou. Nacházím Vcelku slušné stoupání přes 2m. Zkouším další kumul a tam jde vário až na hodnoty 2,6m. To je hezké. Pomalu se tedy vracím zpátky do sektoru a tlačím se na návětrnou stranu. Nevím jak ostatní , ale mám v plánu odstartovat z jižního konce směrem na Jablonné , kolem Suchého vrchu a navázat na Orlické hory. No tak uvidíme. 

Takže plán by byl. Teď už jen jaká bude realizace. Ještě chvíli se poflakuju na pásce a vyčkávám až se nasune do mého směru nový kumul , který se udělal. Odcházím necelých dvacet minut po otevření pásky a hučím si to pod onen kumul  kde jen tahám lehce za knipl a nechávám vyplavat mašinu o pár desítek metrů výš. Následně potlačím a letím podle plánu směr Jablonné. Moc nečekám , že by mi hřeben kolem Jablonného ohýbal křídla , stačí když lehce podrží. 

Míjím Suchý vrch a letím dále po hřebínku , který občas dýchne. V 900m začínám točit pod mrakem , který je už sice delší dobu na obloze , ale už prostě musím. Vysoko nade mnou Točí AL a 030. Rozfoukané stoupání nedokážu dost dobře ustředit a tak vário pípá hodnoty od 2,2 do 2,5. Zvedám se ze země o 800m a jdu dál , protože zdvih slábne. Výšky je opět zatím dost a tak proskakuju pár mraků a to už jsem na Orličkách. Míjím Deštné vysílač a mířím pod šišatý mrak , který by měl být silnější , protože je na svahu , tudíž ještě s podporou větru. Ručička jde hodně přes tři metry , nicméně výsledné stoupání 2,4m není to co bych čekal. Ale přičítám to levým rukám. V 1800m navíc začíná slábnout a tak mizím pryč. Beru hned vedlejší mrak pro delfínka a mašíruju směr Krkonoše. Je třeba ale překonat Relativní rovinu kolem Náchoda , Kostelce až k Trutnovu. 

Kousek před Náchodem potkávám polského kolegu Piotra a přidávám se k němu do stoupání. Vytáčím lehce přes dva tisíce a fičím dál. Hopsám co se dá , ale vidím , že bych přiletěl ke Krkonoším hodně nízko a bude třeba přitočit. U Úpice nalítávám čerstvý mrak a točím krásné stoupání 2,8-3m , které mně rychle zvedá o pět stovek a to je už dostatečná výška na přílet do Krkonoš , respektive k Černé hoře u  Jánských lázní. Letíme teď s OVN , ale ten po chvíli uhýbá více k jihu a tak se mi ztrácí. Zatím teda vše vychází jak má a já vstupuju do Krkonoš a fičím k Peci. Krásně posazený mrak kousek za ní dává tušit silné stoupání.

I když mám relativně dost výšky , tak nechci jít až na šišky a byla by škoda nevzít nádherné 3,4m. Opravdu velmi silné stoupání. No a nejsem sám komu se líbí , takže znova potkávám OVN a ještě pár dalších borců. Rychle se zvedám o 200m a to už mi stačí na otočení Medvědína. Po otočení se vracím zpátky k Peci , ale musím lehce od kopců , protože tam by nebylo až tak bezpečno vzhledem k mé výšce. Pec nezklamala a já nalítávám stoupání dne 3,6m/s , které mně rychle expeduje do výšky. V 1900m jdu dál. Nedotáčím základnu a mažu po trase zpět. 

Nechávám dégéčko klouzat až zpátky k Úpici kde ve 1300m začínám točit. Mám zase problém řádně ustředit , nebo je to tím větrem nebo zkrátka stoupání je jedno ze slabších a tak točím průměrných 2,2m a přestává mně to bavit v 1900m. Letím proto dál. Míjím Náchod a Nové Město nad Metují a už jsem zpátky v Orlických. Je třeba přitočit. Chci vzít mrak , který mám před sebou , ale když už jsem skoro pod ním objevuje se v dáli ještě jeden , nový , čerstvý. Rychlý pohled na výškoměr a natahuju přeskok dál pod ten nový. Zřejmě dobrá volba , protože stoupání 3,3 jsem nečekal. Točím až do stropu a mizím ve 2100m. Pěkné. Ještě chvíli se táhnu nad Orlickými horami , ale musím stočit a přes polský výběžek kolem Bystrzyca Klodzka k otočáku Czarna Góra na polské straně Králického Sněžníku. Tak jak to šlo zatím dobře , tak najednou vidím , že mraky nejsou a když jsou tož sa začínají sypat. No hezké. Na "rádiu" slyším stejné problémy prakticky od všech. Ubírám na rychlosti , protože opravdu není kde točit a tak letím k otočáku a koukám kde co naskočí. 9km před OB , vidím že naskakuje nový kumul ,ale je jinde než bych si přál. No co se dá dělat. Chtě nechtě k němu musím. 

Bohužel je už za hranou hřebene a tak víceméně jen zkouším co dává návětrná strana mraku. Nula nula prd. Tři zatáčky a jdu otočit. No domů mi ještě pár desítek metrů chybí. Přímo na otočáku se udělala chmurka , ale opět mi utekla za hranu takže se od otočky plazím kolem Králického Sněžníku na návětrnou stranu.

V dálce vidím mrak, který musí být tam kde potřebuju jinak nedoletím. Naštěstí je tam kde má být a já dotáčím posledních 200m , které chybí na dokluz. Tlačím co se dá a jen koulím očima , když slyším jaké rychlosti mají nejlepší. 

Protínám pásku v čase 02:01:54 což odpovídá průměrné rychlosti 132,4km/h. Nakonec to není špatný výsledek a v šestém dni jsem skončil sedmý. Celkově jsem šestý. 

Myslím , že jsem dnes neudělal výraznou chybu a jsem celkem spokojen. Chybělo trochu štěstíčka na konci , a možná jsem zbytečně dlouho dotáčel dokluz. Možná jsem mohl odejít dříve. 

CG všem dolétnuvším  a ahoj příště!